همه‌ی نوشته‌های almazaheri

مجموعه آثار مرجع عاليقدر اعلم علماء و استاد الفقهاء حضرت آية الله العظمى حاج شیخ حسین مظاهری مدّ ظلّه العالى


 

 
پیام به آیین رونمایی از تولیدات جدید مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزۀ علمیّۀ اصفهان در عرصۀ تربیت کودک-1396/5/4

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيم

خدوند بزرگ را سپاس می گوییم که در این آیین و همزمان با روزهای مبارک آغازین ماه شریف ذی‌القعده از بخشی دیگر از تلاش‌ها و کوشش‌های علمی و فرهنگی مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزۀ علمیّۀ اصفهان در عرصۀ تربیت کودک رونمایی می‌شود.

تربیت از بنیادی‌ترین مفاهیم فرهنگی و از زیربنایی‌ترین موضوعات علمی است که با بسیاری از شاخه‌ها و رشته‌های دانش، مرتبط است و از این‌رو باید کاملاً بر اساس یک مسیر تعیین شده و پیچیدۀ علمی، بنا نهاده شود تا به نتیجه و دستاورد قابل قبول دست یابد.

تربیت انسان که اولین گام‌های آن از پیش از تولّد، توسّط والدین برداشته می‌شود، یک برنامۀ دراز مدّت و بسیار با اهمیّت است که پیاده کردن آن، هم نیاز به مهارت و دانش و آگاهی لازم دارد و هم صبر و اسقامت و پایمردی می‌طلبد. در این برنامۀ مهم، نقش مادران، نقشی کاملاً برجسته‌تر از دیگران و نقشی بی‌نظیر است و نباید این سهم و کارکرد عمده، تحت‌الشعاع سایر فعالیت‌های شخصی و اجتماعی آنان قرار گیرد، چرا که تضعیف این نقش والا، بدون شک جامعۀ انسانی را حتّی در کوتاه مدّت، تحت تأثیرات منفی خود قرار خواهد داد. از این‌رو آموزش اصول علمی و اخلاقی تربیت به مادران و فراهم کردن زمینه‌های این یادگیری به وسیله ابزارهای جدید و فن‌آوری‌های نوین، یکی از تلاش‌های مورد نیاز جامعۀ امروز ماست.

تبیین سبک تربیتی اخذ شده از قرآن کریم و عترت‌طاهره«علیهم‌السّلام» مهم‌ترین و زیربنایی‌ترین بُعد سبک زندگی اسلامی را تشکیل می‌دهد و برای دستیابی و پیاده‌سازی یک شیوۀ زندگی دینی باید از نقطۀ عزیمتِ تربیت دینی آغاز کنیم.

امید است این مجموعۀ تولیدات نرم‌افزاری که با همین هدف مقدّس، تحقیق و تولید شده است بتواند نقش آموزشیِ مناسبی را برای والدین خصوصاً مادران و معلّمان عزیز که سازندگان نسل آیندۀ این مرز و بوم هستند، ایفاء نماید و آنان را در رسالت خطیر تربیت فرزندان یاری کند. ان‌شاءالله.

از زحمات و تلاش‌های همۀ مسئولان، پژوهشگران و دست اندرکاران مرکز تحقیقات رایانه‌ای حوزۀ علمیّۀ اصفهان و نیز همۀ اساتید و محقّقانی که در این مسیر، همکاری و همگامی داشته‌اند، صمیمانه تشکر می‌کنم و توفیقات آنان را از خداوند تعالی مسألت می‌نمایم.

حسین‌المظاهری

2 / ذی‌القعده / 1438

4 / مرداد / 1396


 نقل از http://www.almazaheri.ir/farsi/Index.aspx?ID=1709&TabID=0006&CategoryNum=12


 video_2017-08-23 گزارش خبری از رونمایی


اعلانیه تربیت فرزند ملا را در وب سایت زرگو http://zargo.ir/ملاحظه فرمایید. جهت رسیدن به نوشته لمس یا کلیک فرمایید.